Wyślemy jeszcze dziś

[25.03,26.03,01.04,02.04,08.04,09.04,10.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

zamówienia złożone do godziny 10.00

Dziś już nie wysyłamy

Kup w przeciągu:

Baza wiedzy

Księga depozytowa / szpitalna [Mz/Szp-65]

Dostępność: duża ilość
czas doręczenia: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przedmiotem tej transakcji jest:

Księga depozytowa [Mz/Szp-65] - dla szpitala

  • format A4, układ pionowy
  • wymiary 210 x 297 mm
  • objętość 100 kartek / 50 kart depozytowych z kopiami
  • papier samokopiujący / przy wypełnianiu należy użyć podkładki
  • oryginał wyrywany - nacięta perforacja
  • oprawa twarda standard
  • okleina segregatorowa w kolorze bordo

Zastosowanie

Księga jest przeznaczona dla szpitali i innych placówek leczenia zamkniętego, do rejestrowania depozytów pacjentów. Obowiązkowej rejestracji podlegają przedmioty wartościowe, a sposób postępowania z depozytami określa

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 30 lipca 2009 roku w sprawie prowadzenia depozytu w stacjonarnych zakładach opieki zdrowotnej.

Obowiązująca podstawa prawna:

Dz. U. 2021 r, poz 200

Dziennik ten określa zawartość księgi, sposób jej prowadzenia oraz sposób przechowywania depozytów. Również na stronie rządowej jest informacja Rzecznka Praw Pacjenta o sposobie prowadzenia depozytów szpitalnych.

Instrukcja prowadzenia księgi

Do prowadzenia księgi depozytowej wyznaczony jest przez kierownika placówki pracownik, który opowiada za prowadzenie księgi i prawidłowe przechowywanie depozytów. W czasie nieobecności tego pracownika kierownik zakładu wyznacza osobę, która go zastępuje i ma prawo do wypełnienia karty depozytowej i przekazania jej pacjentowi.

Księga depozytowa składa się z kopii kart depozytowych, oryginały po wypełnieniu i opatrzeniu podpisami należy wyrwać i oddać pacjentowi.

Karta depozytowa zawiera wszystkie dane wymagane przez wyżej wymieniony dziennik ustaw. (numeru PESEL pacjenta nie ma w tych danych, gdyż nie jest on wymagany przez ww podstawę prawną, a w związku z tym zbieranie nr PESEL od pacjentów jest naruszeniem ich praw oraz ustawy o RODO).

Karty depozytowe numeruje kolejno pracownik prowadzący księgę. Format numeracji jest określany przez poszczególne placówki. Podstawową zasadą jest zachowanie ciągłości numeracji w określonym okresie, na przykład rok kalendarzowy. 

W karcie depozytowej dokonuje się opisu rzeczy wartościowych oddanych do depozytu, określając ich cechy indywidualne, w szczególności nazwę, rodzaj, barwę, markę, stan zużycia, cechy szczególne oraz szacunkową wartość.

Jeżeli pacjent jest nieprzytomny, lub jego stan uniemożliwia w świadomy sposób wypełnienia procedury depozytu, wówczas oryginał karty depozytowej wyrywa się z księgi i przechowuje razem z depozytem. Jeżeli po 24 godzinach nadal kontakt z pacjentem jest niemożliwy, kierownik zakładu ma obowiązek powiadomić bliskich lub inne upoważnione osoby o fakcie przyjęcia depozytu od pacjenta.

Po zakończeniu księgi wpisujemy datę zakończenia księgi, zakładamy kolejną wpisując u góry w stosownym miejscu numer tomu. W kolejnych tomach kontynuujemy numerację kart depozytowych w sposób ciągły.

 

 

 

 

 

Dane techniczne

Format druku A4 (210 x 297 mm)
Rodzaj papieru SAMOKOPIA
Ilość kopii 1
Kolory papieru BIAŁY - ŻÓŁTY
Kolor nadruku CZARNY
Rodzaj oprawy TWARDA STANDARD
Objętość 100 KART
Numeracja stron NIE
Perforacja TAK
Kod kreskowy TAK

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
Rozliczenie zaliczki [Pu/K-114]
Rozliczenie zaliczki [Pu/K-114]

6,50 zł

blok
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium