11

[20.09,26.09,27.09,03.10,04.10,10.10,11.10,17.10,18.10,24.10,25.10,31.10,01.11]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj już nie wysyłamy

Paczka zostanie wysłana jutro

Kup w przeciągu:

Bezpieczne zakupy on-line, kupujesz kiedy chcesz - bez ograniczeń. Szybka dostawa kurierem pod Twoje drzwi.

Księga obmiaru robót samokopiująca [Pu/Pb-2]

Dostępność: duża ilość
czas doręczenia: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 14,90 zł 14.90ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Przedmiotem transakcji jest księga obmiaru robót w wersji 40 lub 80 kartkowej, do wyboru podczas składania zamówienia.

Księga obmiaru robót jest dokumentem - załacznikiem do dziennika budowy, za którego sporządzenie odpowiedzialny jest wykonawca. Pozwala ona na rozliczenie faktycznego wykonania każdego elementu robót i stanowi podstawę zapłaty za wykonane prace.

Księga obmiaru robót jest przedstawiana inspektorowi do sprawdzenia po wykonaniu robót, przed ich zakryciem, jednak nie później niż na koniec okresu rozrachunkowego wynikającego z umowy, zaś fakt przedstawienia KOR Inspektorowi jest odnotowywany w dzienniku budowy.

Zasady dotyczące postępowania przy obiarach robót i prowadzenia księgi precyzuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072) określa zakres i formę dokumentacji projektowej w zależności od stopnia skomplikowania robót oraz trybu udzielenia zamówienia publicznego

Obmiar robót (obliczenie ilości robót na podstawie pomiarów z natury) to opracowanie sporządzane po wykonaniu robót przez ich wykonawcę na podstawie książki obmiarów, niezbędne do wykonania kosztorysu powykonawczego lub zamiennego. Powinien on zawierać opis poszczególnych robót w kolejności technologicznej ich wykonania oraz liczby jednostek obmiarowych robót. Obmiar robót ma określać faktyczny zakres wykonanych robót wg stanu na dzień jego przeprowadzenia. Roboty można uznać za zrealizowane, pod warunkiem że wykonano je zgodnie z wymaganiami zawartymi w projekcie wykonawczym i szczegółowych specyfikacjach technicznych, a ich ilość podaje się w jednostkach ustalonych w wycenionym przedmiarze robót wchodzącym w skład umowy. Ilość robót ustalona w obmiarze na podstawie rzeczywistego zakresu ich wykonania powinna być podstawą rozliczenia wynagrodzenia, bez względu na to, czy jest to ilość mniejsza czy też większa od ilości podanej w przedmiarze. Zasadę powyższą stosuje się pod warunkiem że:

  • a) w umowie strony ustaliły obmiarową zasadę obliczania wynagrodzenia (tzn. nie jest to wynagrodzenie ryczałtowe),
  • b) większe lub mniejsze ilości robót w obmiarze (w stosunku do przedmiaru) mieszczą się w granicach przyjętej tolerancji wymiarowej i są zgodne z dokumentacją projektową, a ich ilość zaakceptował zamawiający. Obmiaru robót dokonuje wykonawca po pisemnym powiadomieniu zarządzającego realizacją umowy o jego zakresie i terminie. Powinno ono poprzedzać obmiar co najmniej o 3 dni. Wyniki obmiaru są wpisywane do księgi obmiaru i zatwierdzane przez inspektora nadzoru inwestorskiego.

Dane techniczne

Format druku A4 (210 x 297)
Rodzaj papieru SAMOKOPIUJĄCY
Ilość kopii 1
Kolory papieru BIAŁY
Kolor nadruku CZARNY
Rodzaj oprawy miękka PLUS
Objętość 40 kartek
Numeracja stron TAK
Perforacja TAK
Sztywna przekładka TAK
Kod kreskowy TAK
Pakowanie 10
Marka Papieru REACTO
Trwałość produktu 5 lat - zdolność kopiowania
Trwałość kopii 20 lat

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium