Wyślemy jeszcze dziś

[25.03,26.03,01.04,02.04,08.04,09.04,10.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

zamówienia złożone do godziny 10.00

Dziś już nie wysyłamy

Kup w przeciągu:

Baza wiedzy

Księga zastępstw [Men-Kz]

Dostępność: na wyczerpaniu
czas doręczenia: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 89,90 zł 89.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Opis produktu Księga zastępstw [Men-Kz]

Przedmiotem tej transakcji jest Księga zastępstw w formacie A4, układ poziomy (albumowy). Objętość 200 kartek, szyta nićmi, oprawa twarda skóropodobna, w kolorze zielonym. Napis złocony na gorąco, metalowe narożniki. Każda książka jest zapakowana w kartonik. Księga jest gruba, solidnie oprawiona, wystarcza na długo i trudno ją zgubić. Systematycznie prowadzona staje się źródłem cennych informacji, kto kiedy za kogo miał zastępstwo. Książka zawiera tabelki dla 1600  nauczycieli za których trzeba rozpisać zastępstwa, w każdej tabeli można rozpisać 11 lekcji.

 

Podstawa prawna prowadzenia księgi

Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r. w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U nr 167, poz. 1375)

 

Nazwy rubryk w książce:

  1. Data
  2. Imię i nazwisko nauczyciela zastępowanego
  3. Lekcja
  4. Klasa
  5. Przedmiot
  6. Nauczyciel zastępujący
  7. Podpis
  8. Inna forma zagospodarowania klasy

 

Prowadzenie i przechowywania księgi

Księga zastępstw jest dokumentem pomagającym w organizowaniu bieżącego życia szkoły, służy nauczycielom do rozliczania się z przeprowadzonych doraźnych zastępstw, zaś dyrektorowi ułatwia kontrolę i weryfikację odbytych płatnych zajęć. Księga zastępstw jest dokumentem wewnątrzszkolnym, prowadzonym przez dyrektora szkoły bądź jego zastępcę. Godziny zrealizowane przez nauczycieli są wpisywane do dzienników lekcyjnych z adnotacją informującą, iż są to zastępstwa. Na podstawie księgi zastępstw i wpisów w dzienniku dyrektor w każdym okresie rozliczeniowym zatwierdza do wypłaty listy zbiorcze, zawierające między innymi liczbę godzin doraźnych zastępstw zaakceptowanych do wypłaty. Po wyczerpaniu miejsca w księdze zostaje założona nowa, oznaczona jako kolejny tom. Księga jest dokumentem czasowym o znaczeniu praktycznym i okresie jej przechowywania decyduje sama szkoła. Okres ten to zwykle 5 lat. Po tym czasie księga musi zostać zniszczona zgodnie z zasadami kasacji dokumentacji archiwalnej.

 

Papierowa księga zastępstw przy e-dziennikach

Czy przy prowadzeniu e-dziennika istnieje obowiązek prowadzenia papierowej księgi zastępstw. Odpowiedź brzmi TAK. Książka może być w formie wydrukowanych na drukarce kartek, które są trwale połączone ze sobą, tak, aby nie można było zamienić lub usunąć kartki bez zniszczenia całej książki. Czy jest to w ogóle możliwe, aby co dzień dokładać luźne kartki i je w ten sposób zabezpieczać. Ja uważam, że nie Opcja gotowej papierowej książki wydaje się być jedyna w pełni zgodna z wymogami. Obowiązek prowadzenia księgi zastępstw w szkole nie wynika z żadnego zapisu prawnego, jednak  czas pracy nauczycieli trzeba dokładnie rozliczać i dokumentować, także w kwestii zastępstw. Każde zastępstwo powinno być odnotowane w dokumentacji szkolnej, a odpłatność za każdą godzinę zastępstwa musi być wyliczona według obowiązujących zasad. Drugim powodem skłaniającym dyrektorów do prowadzenia księgi zastępstw jest fakt, że jest ona sposobem na informowanie nauczycieli o planowanych zastępstwach. Każdy nauczyciel powinien na bieżąco sprawdzać jej zawartość, codziennie zaczynać pracę od sprawdzenia jej wpisów, aby nie dochodziło do sytuacji, w których nauczyciel nie zauważył przydzielonego mu zastępstwa, na skutek czego klasa została bez opieki. A do takiej sytuacji może dojść, jeśli nauczyciel nie zauważy wpisu w dzienniku elektronicznym lub dyrektor zapomni sprawdzić, czy nauczyciel odebrał wiadomość.

 

Dane techniczne

Format druku A4 (297 x 210)
Rodzaj papieru OFFSET 80 g/m
Ilość kopii BRAK
Kolory papieru BIAŁY
Kolor nadruku CZARNY
Rodzaj oprawy TWARDA LUX
Objętość 200 KART
Numeracja stron NIE
Kod kreskowy TAK

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium